Dzisiejszy mecz to piąte zwycięstwo z rzędu Startu Warlubie.

1:3

Data spotkania - 01.05.2013r

Godzina - 17:00

Sędzia - Sławomir Winiecki z Zamościa.

Dziś piłkarze Startu Warlubie wywalczyli cenne 3 punkty w Lipnie, gdzie pokonali znajdującą się w środku tabeli Mień.
Piąte zwycięstwo z rzędu daje duże nadzieje o Awansie naszego Startu.
Nie tylko nadzieje a już pewny krok do tego historycznego wydarzenia jakim byłby Awans do III ligi po raz pierwszy w istnieniu klubu od 1975 roku.

Mecz z Mienią Lipno zakończył się zasłużonym zwycięstwem Startu.
Taktyka Startu Warlubie na ten mecz była, krótka i zwięzła. Atak na przeciwnika co dało zdobycie 3 bramek w szybkim czasie.
Wszystkie 3 bramki wpadły w krótkim odstępie czasowym.
Pierwszą bramkę zdobył już w 5 minucie Michał Zarembski, kolejne Bartosz Kowalski w 12 i Darek Wójcik w 23.
Po 23 minutach na boisku w Lipnie było już 3:0 dla Startu i można było myśleć o kolejnych sytuacjach bramkowych, lecz takowych nie było, ponieważ kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola zmarnowali piłkarze Startu, nie mogli zaskoczyć rywala z Lipna.
Ostatnią bramkę w meczu zdobył Konrad Strużyna ustalając wynik spotkania 3:1, główkując piłkę do bramki Mateusza Wiśniewskiego, która odbiła się jeszcze od słupka.

Tej wiosny swój pierwszy występ zaliczyli Damian Grajewski oraz Dariusz Wójcik, który pokonał bramkarza gości.

Trener Startu

- W 1. części mieliśmy jeszcze 2-3 sytuacje klarowne.
- Po przerwie kolejne. Między innymi Przemek Sulej trafił w poprzeczkę, a Darek Wójcik minimalnie przestrzelił.
Mień strzeliła nam bardzo ładnego gola po stałym fragmencie gry.
Gospodarze grali bardzo ambitnie, ale narażali się na kontry. Mogliśmy ich jeszcze skarcić. Jednak nie zawsze musimy wygrywać wysoko. Będę zadowolony jak w kolejnych spotkaniach wygrywać będziemy po 1:0.

Znakomity bilans

Start po rozegraniu pięciu spotkań rudny zdobył 23 gole a stracił zaledwie 5 bramek.

Zmiany w Starcie

Przemysław Sulej  Michał Elminowski (63')
Kuba Dreszler  Adam Marks (70')
Dariusz Wójcik  Kamil Zieliński (80')
Damian Grajewski  Patryk Chojnacki (89')

Bramki strzelali

5' - Michał Zarembski (0:1)
12' - Bartosz Kowalski (0:2)
23' - Dariusz Wójcik (0:3)
64' - Konrad Strużyna (1:3)

Zawisza II Bydgoszcz Flisak Złotoria

Kolejne spotkanie zagramy z Polonią Bydgosz już jutro, z rywalem który w ostatniej kolejce ograł ostatnią Unię Gniewkowo 7:1. Startowcy również grali z tymczasowym spadkowiczem, lecz spotkanie zakończyło się jedną bramką więcej niż to było w meczu Polonii z Unią (8:1).