Kontakty

Aktualności

Wygrana w Izbicy Kujawskiej! Historyczny Awans do III Ligi!

• autor: warlubie11, 2013-05-25 23:28

Pierwszy raz w historii klubu, dzięki piłkarzom Startu Warlubie wywalczyliśmy awans do 3 ligi!

Start Warlubie pokonał w Izbicy Kujawskiej Kujawiankę 2:1.

1:2

Data spotkania - 25.05.2013r

Godzina - 16:00

Sędzia - Robert Jędrzejczak ze Ściborza.

W rundzie jesiennej spotkanie z Kujawianką również wygrali piłkarze Startu Warlubie wynikiem 3:2.
Dzięki temu zwycięstwu po raz pierwszy w historii klubu awansowaliśmy do 3 ligi!

Piłkarze Kujawianki do sobotniego spotkania przystąpili osłabieni brakiem Macieja Bednarskiego, Tomasza Mularskiego i Tomasza Szablewskiego. Goście z Warlubia wystąpili niemal w optymalnym zestawieniu.

Pierwszą groźniejszą akcję w tym meczu stworzyli sobie gospodarze, gdzie po dośrodkowaniu Kamila Kuropatwińskego Przemysław Goc nie zdążył zamknąć dobrze zapowiadającego się ataku. W trzeciej minucie dali o sobie znać goście z Warlubia, ale po dobrym podaniu Michała Zarembskiego, Przemysław Sulej uderzył obok bramki. Dwie minuty później ponownie zaatakowali podopieczni Arkadiusza Dubczaka. Bartłomiej Mielczarek z lewej strony boiska dośrodkował w pole karne, a tam Maciej Lewandowski strzałem głową zmusił do interwencji Mateusza Wiśniewskiego. W 15 minucie umiejętności Mateusza Mielczarka próbował sprawdzić Jakub Dreszler, ale bramkarz Kujawianki był na posterunku. Kilka minut później Michał Zarembski dośrodkował z rzutu różnego, a w polu karnym zostawiony bez opieki przez obrońców Kujawianki Przemysław Sulej posłał futbolówkę obok bramki. W 38 minucie padła pierwsza bramka tego spotkania. Składną akcję Kujawianki i podanie Macieja Lewandowskiego precyzyjnym strzałem z kilku metrów na gola zamienił Przemysław Goc. Riposta przyjezdnych była natychmiastowa, którzy cztery minuty później doprowadzili do wyrównania. Michał Zarembski dośrodkował z rzutu wolnego, a przy próbie wybijania piłki Szymon Pińkowski prawie nie pokonałby swojego bramkarza, który instynktownie obronił strzał, ale po chwili futbolówka w ogromnym zamieszaniu wróciła do Bartłomieja Kowalskiego, który z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli podopieczni Dariusza Probesa, gdzie po dośrodkowaniu Grzegorza Domżalskiego, Bartłomiej Kowalski głową uderzył minimalnie obok bramki. W 56 minucie Tomasz Adamczyk strzałem zza 16 metrów skierował futbolówkę nad poprzeczką. Pięć minut później mieliśmy do czynienia z niecodzienną sytuacją, gdzie w jednej akcji gospodarze mogli zdobyć cztery bramki.

Najpierw Marek Zentkiewicz z kilku metrów nie potrafił pokonać Mateusza Wiśniewskiego, następnie Damian Kotkowski z trzech metrów uderzył w poprzeczkę, a po chwili Mateusz Jędrzejewski przejął bezpańską piłkę i uderzył w słupek. W 73 minucie dobrze dysponowany w tym meczu Mateusz Mielczarek wyśmienicie wybronił strzał Jakuba Dreszlera.

Kilka minut później dali o sobie znać gospodarze. Łukasz Galanciak z prawej strony boiska dośrodkował w pole karne wprost na głowę Macieja Lewandowskiego, który z kilku metrów spudłował. W końcówce spotkania obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki. Sztuka ta udała się piłkarzom Startu, którzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Michała Zarembskiego za sprawą Przemysława Suleja wyszli na prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i to ostatecznie zespół z Warlubia zainkasował komplet punktów.

Po meczu Piłkarze wraz z Działaczami z okazji Awansu do wyższej ligi wypili lampkę szampana.

Jednak większa impreza odbędzie się 30 maja o godzinie 16:00 na Stadionie w Warlubiu, gdzie Start Warlubie podejmie dotychczasowego lidera-Włocłavię.
Teraz pozostaje tylko walka o Mistrzostwo 4 ligi!
Wygrana przybliży Start Warlubie do tytułu Mistrza Ligi.

Bramki

38' - Przemysław Goc (1:0)
41' - Bartosz Kowalski (1:1)
87' - Przemysław Sulej (1:2)